Tíživá situace může doslova ze dne na den překvapit každého z nás. Nečekaný výpadek příjmů nebo výdaje navíc, na které už zkrátka v rodinném rozpočtu nezbývá. V takovém případě jistě přemýšlíte, jak co možná nejrychleji tuto neutichající situaci v co možná nejkratším časovém horizontu vyřešit.
První, co napadne každého z nás je chytře sjednaný úvěr od banky, která by tu pro nás mimo jiné měla být i v těžkých životních situacích. Jenže ne vždy jsou pracovníci banky tak vstřícní, jak bychom od nich očekávali. Žadatel musí mít pravidelný měsíční příjem, dostatečnou bonitu a dobrou platební morálku jinak může na kladně vyřízenou žádost rovnou zapomenout. Jaké jsou tedy nejčastější důvody, které vedou banku k zamítnutí?
Negativní záznam v registrech dlužníků
Jednou z nejčastějších příčin, která bohužel vede většinu bankovních společností k zamítnuté žádosti, je negativní záznam v některém z registru dlužníků. Někdy se může jednat o drobnost v podobě později zaplacené faktury za telefon, jindy o závažné skutečnosti. Naše platební morálka se v průběhu let pravidelně ukládá do registrů, které jsou bankovním společnostem volně přístupné k nahlídnutí. Pokud splácíme řádně, získáváme plusové body, které pak mohou dopomoci k výhodnějším podmínkám při uzavírání úvěru. Negativní záznamy však povětšinou vedou banky k jasnému stanovisku-zamítnutí úvěru. Pro banku je v takovém případě žadatel nedůvěryhodný a bojí se, že své peníze nezíská zpět. Slyšeli jste však o hypotéce bez dokládání příjmů https://www.hypoteka-bez-registru.net/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/, která je tu právě pro žadatele s podobným problémem. Většina nebankovních společností totiž do registrů dlužníků vůbec nenahlíží nebo neberou negativní záznam v registru jako důvod k zamítnutí žádosti o úvěr. Jsou v tomto pohledu o poznání benevolentnější a cílí právě na problémové žadatele.