Některé známé osobnosti mají společný jeden rys – pocházejí z chudých poměrů a vlastní pílí a dostatkem štěstí se dokázaly vyšvihnout až na samý vrchol. Takových šťastlivců je mezi herci bezpočet. Stačí si vzpomenout na zakladatele hereckého klanu Kirka Douglase. U herečky a pozdější kněžny Grace Kelly tomu tak rozhodně nebylo. Ona pocházela z rodiny milionáře a úspěšného sportovce.
Její otec John Brendan Kelly byl dokonce trojnásobným olympijským vítězem ve veslování. Bohatí rodiče chtěli pochopitelně pro svou dceru jen to nejlepší. Do toho určitě spadá i patřičné vzdělání. Jenže Grace pohořela u matematiky, a tak se vidina studia na univerzitě rozplynula.
o Když oznámila, že bude studovat herectví, její matka byla zděšena.
Za svým cílem šla velice ctižádostivě. Už ve svých třiadvaceti letech se prosadila ve filmu „V pravé poledne“. Poté hrála ve filmech slavného Alfreda Hitchcocka.
Musela za svou kariérou zamknout dveře
Když byla na festivalu ve francouzském Cannes, seznámila se tam roku 1955 s monackým knížetemRainierem III., který jí byl okouzlen. Příštího roku se konala svatba století, která trvala dva dny. Monako ji přivítalo s otevřenou náručí. Zdálo by se, že nemohla už nic lepšího od života chtít.
· Jenže sňatkem s Rainierem se definitivně uzavřela její herecká kariéra.
· V Monaku bylo dokonce zakázáno promítání jejích filmů. Aby to nesnižovalo její důstojnost před poddanými.
Tak, jako spousta manželek nejvýše postavených mužů, našla i ona své místo v charitě. V roli manželky však šťastná nebyla. Její život ukončila automobilová nehoda, která byla způsobena náhlou mrtvicí. Pohřbu krásné Grace se zúčastnily stovky významných lidí z celého světa. Byla to jedna z největších žen dvacátého století.
o Zajímavé je to, že film, ve kterém se prosadila, byl natočen roku 1952.
o Když o třicet let později zemřela, bylo jí právě dvaapadesát.