Pokud se někam chystáte, volte, pokud možno auto, protože tento způsob cestování se psem vám přinese spoustu výhod. Předně si můžete udělat přestávku a zastavit podle potřeby, pejsek se tak může venku proběhnout a protáhnout a podobně.
JÍZDA AUTEM
V případě jízdy autem je jedním z nejdůležitějších a nezbytných bodů zabezpečení psa. Je nutné ho mít buďto připoutaného na sedadle nebo zabezpečeného v zavazadlovém prostoru, tj. ideálně ve speciální přepravce, kleci, nebo lze zavazadlový prostor opatřit mřížkou. Během převážení v kufru vám přijde vhod nějaká podložka, která zamezí znečištění zavazadlového prostoru a zamezí také klouzání.
JÍZDA VE VLAKU
Ve vlaku lze se psem cestovat ve všech vagónech 2. třídy. Dbejte však na to, aby měl váš pes nasazený náhubek a měl vodítko upevněné na krátko. Menší rasy pak můžete umístit do přepravní schránky.
JÍZDA V AUTOBUSU
Podmínky k přepravování psů v autobusu jsou totožné s přepravováním ve vlaku.
LETECKÁ PŘEPRAVA
I do letadla si můžete vzít svého čtyřnohého přítele. Ovšem pouze za předpokladu, že bude umístěn do klece určené pro přepravu zvířat opatřené pevným a nepropustným dnem. Maximální rozměry pak nesmí být větší než 43 x 30 x 27 cm a hmotnost včetně zvířete nesmí přesáhnout 8 kg.
V čem psa přepravovat
Na výběr máte hned několik variant, v čem vašeho psího miláčka během jízdy přepravovat. Inspirujte se v možnostech nejrůznějších přepravek a cestovních tašek pro vaše čtyřnohé mazlíčky a zajistěte jim pohodlí a komfort.
Pitný režim a jídlo na cestách
Při delších cestách nezapomínejte ani na pravidelný pitný režim pejska, obzvláště v horkých dnech. Vhodné je i lehčí jídlo nebo pamlsky. Stačí si jen vybrat vhodnou cestovní misku nebo láhev. Skvělá je třeba cestovní miska, která vám nezabere téměř žádné místo a vejde se vám do každé tašky.